Máte firemní zápis v katalogu Firmy.cz, patřící Seznamu a.s.?

Dnes jsme měli podivný telefonát, pán se představil narychlo, takže jsme nejdříve mysleli, že volá ze Seznamu. Ověřoval správnost našich firemních údajů, ale poté začal tvrdit, že nám končí neplacený roční zápis v jejich katalogu a nový stojí nyní na rok 4000,-Kč, jinak je za plnou cenu 8000,-Kč.

Stali jste se obětí ES katalogu? Spojte se s dalšími poškozenými a napište na: grafoleit(zavináč)seznam.cz a přidejte se do FB skupiny: https://www.facebook.com/groups/485117185339622/

Argumentovat můžete např. takto (došlo nám emailem, děkujeme):

Občanský zákoník 

§ 583
Jednal-li někdo v omylu o rozhodující okolnosti a byl-li v omyl uveden druhou stranou, je právní jednání neplatné.

§ 584

...

(2) Bylo-li právně jednáno v omylu vyvolaném lstí, je právní jednání neplatné, třebaže se omyl týká jen vedlejší okolnosti.

Rozhodující okolností (§ 583) bylo nepravdivé tvrzení telefonující osoby ohledně nedohledatelnosti našich internetových stránek prohlížeči jako jsou Seznam a Google.

A nyní naše zkušenost:

Naším oborem je online marketing, a tak i víme, že Firmy.cz už pár let využívají systém PPC a NIKDY! po Vás nechtějí nic odsouhlasit takhle narychlo a naslepo po telefonu, na vše je jejich objednávkový systém, nebo Vám celou nabídku pošlou detailně do e-mailu.

Musela jsem se tedy pána znovu zeptat na název katalogu, řekl, že jde o ES firmy (tedy nikoli SFirmy - což je starý název pro Firmy.cz), to už mi začalo být podezřelé a říkám mu, že takový katalog ani neznám a nevím o tom, že bych nás tam někdy registrovala. 


Zmínila jsem, že takhle se linkbuilding už pár let ani nedělá. Algoritmy vyhledávačů Váš zápis neupřednostní na základě desítek placených nekvalitních odkazů z pochybných katalogů.


A jeho odpověď? 

"Ale když na Vás někdo ztratí telefonní číslo, tak Vás bez zápisu v katalogu nenajde..."

:D V tu chvíli mě opravdu pobavil - argument za všechny peníze. No, zdržela jsem se dalšího pokusu o vysvětlování, že v dnešní době smartphonů, e-mailů apod. těžko někdo ztratí kontakt a že náš název PSolution při zadání do vyhledávačů vyběhne bez problémů na první pozici. 

Řekla jsem mu, že pokud tedy uvidím v Analytics dobré výsledky za poslední rok (dle něj jsme měli u nich celý rok zápis zdarma), tak mu klidně zaplatím tu plnou cenu! 

Výsledek? 

  1. Jejich ES katalog existuje (no alespoň něco), dost mě děsí množství firem, které tam již má zápis.
  2. Vtip je v tom, že tam nejsme dohledatelní (ani jako PSolution, ani názvem firmy, IČem, prostě nijak).
  3. Jde o tuctový katalog, kterých je dnes už snad tisíce (odkaz z takového webu má hodnotu blížící se nule, to už je asi lepší být třeba ve Zlatých stránkách někde v telefonní budce). Je vidět, že firem z každého oboru mají po málu, jestli chtěji dohnat Firmy.cz, tak se musí ještě dlouho a hodně snažit... 
  4. Návštěvnost z jejich webu za minulý rok. Jak mě ujišťoval, že z jejich strany bylo vše v naprostém pořádku a že jsme měli celý rok u nich odkaz zdarma, tak výsledky z Google Analytics mě už moc nepřekvapily - je to čistá 0 (nula) :)
  5. A samozřejmě se už nikdy neozval...

Buďte tedy před nimi na pozoru, neplaťte za něco, co Vám nijak nepomůže, rozhodně nikdy nedávejte souhlas přes telefon i kdyby Vám slibovali bůhvíjaké slevy. Raději se nejdříve poraďte s námi nebo si sami zjistěte maximum informací.

Na katalogu Firmy.cz můžete mít základní zápis ZDARMA, placený (pro umístění nad konkurencí) pak od 10Kč/den, takže za cenu minimálně 3600Kč ročně můžete mít návštěvnost rozhodně vyšší než 0 (jeden náš klient za tuto minimální cenu získává cca 200 relevantních návštěv ročně).

Ještě perlička na závěr, po zadání kw "ES katalog" na nás vyskočil jako první odkaz tento článek na Aktuálně.cz: http://bit.ly/Aktualne_cz-Jeden-hovor-za-sest-tisic